Отримання першого траншу від МВФ

Отримання першого траншу від МВФ, очікування на допомогу від Світового банку — ці кроки міжнародних фінансових інституцій представники українського Уряду коментують з великим оптимізмом. Насправді радіти нема чому. Міжнародна допомога в умовах світової фінансової кризи, підкріпленої ще й наслідками від пандемії, лише свідчить про глибокі проблеми у нашій державі. І це є негативним сигналом для потужних інвесторів.

Замість того, щоб мати та презентувати шляхи вирішення проблем в економіці, обіцяти майбутнє підвищення прожиткового мінімуму та соціальних виплат, Уряд Шмигаля мав би витратити свої перші 100 днів на відпрацювання реальних механізмів підтримки економіки.

Замість того, щоб перерозподіляти бюджетні видатки перед місцевими виборами на користь округів депутатів з фракції «Слуга народу», Уряд мав би відпрацьовувати законопроекти, які підтримані комітетами та стосуються вирішення конкретних питань: створення вільних економічних зон та залучення інвестицій у регіони, впровадження механізмів фінансування будівництва та ремонту доріг, підтримки молоді, аби держава не втрачала найцінніше — людський капітал. Натомість під тиском частини фракцій та груп Верховної Ради міністри лише переписують свою програму дій.

Черговий проєкт програми Уряду, який 15 червня презентовано на погоджувальній раді голів фракцій та груп парламенту, був знову підданий критиці. Від депутатської групи «За майбутнє», до складу якої я вхожу, було направлено звернення до Конституційного суду щодо незаконності призначення іноземців до складу наглядових рад стратегічних підприємств. Голова нашої депутатської групи Віктор Бондар звернувся до керівника Уряду з питаннями щодо невирішених кадрових питань за багатьма напрямками, відсутності стратегічного бачення щодо джерел наповнення бюджету.

Ми не маємо на меті ставати у принципову опозицію до діючого Уряду, а лише вимагаємо професійного та послідовного підходу до економіки. Бо без чіткого плану відродження промисловості, підтримки сільського господарства, малого підприємництва ані Уряд, ані Президент не зможуть забезпечити майбутнє держави та добробут кожної родини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес e-mail.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню